AQUA FITNESS

GŁÓWNY SEKRET AQUA FITNESSU TKWI W POZNANIU I UMIEJĘTNYM WYKORZYSTANIU WYJĄTKOWYCH WŁAŚCIWOŚCI WODY. TO WŁAŚNIE DZIĘKI NUM TRENING JEST BEZPIECZNY, EFEKTOWNY I DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH. WODA ODDZIAŁYWUJE NA WIELE SPOSOBÓW – NASZ ORGANIZM REAGUJE NA JEJ TEMPERATURĘ, ODBIERA WSZYSTKIE NAPIĘCIA POWIERZCHNIOWE. DODATKOWO PODCZAS RUCHU W WODZIE WYSTĘPUJE OPÓR ZWIĄZANY Z TARCIAMI.

WSZYSTKIE TE CZYNNIKI SĄ BARDZO ISTOTNE PRZY DOBORZE ĆWICZEŃ DO ZAJĘĆ. JEDNAK DECYDUJĄCY, KTÓRY KLASYFIKUJE AQUA FITNESS W FORMACH PROZDROWOTNYCH , JEST FAKT, ŻE WODA DZIAŁA ODPRĘŻAJĄCO NA ZANURZONE W NIEJ CIAŁO. OSOBA, KTÓRA WAŻY 70 KG PO ZANURZENIU W WODZIE BĘDZIE WAŻYŁA OKOŁO 6 KG. TAK DZIAŁA SIŁA WYPORU, KTÓRA POWODUJE POZORNĄ UTRATĘ CIĘŻARU CIAŁA. CECHĄ CHARAKTERYSTYCZNĄ ZAJĘĆ JEST PROWADZENIE ICH W PEŁNYM OBCIĄŻENIU.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA TEMAT ZAJĘĆ

  • DLA KOGO?
  • DLACZEGO WARTO?
  • KORZYŚCI

TA ATRAKCYJNA FORMA GIMNASTYKI W WODZIE SKIEROWANA JEST ZARÓWNO DO KOBIET JAK I MĘŻCZYZN O ZRÓŻNICOWANYM POZIOMIE AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ. AQUA FITNESS POLECANY JEST OSOBOM W RÓŻNYM WIEKU, PO OPERACJACH, STARSZYCH, CIERPIĄCYCH NA ARTRETYZM , OSTEOPOROZĘ, MAJĄCYCH PROBLEMY Z UKŁADEM KOSTNO - STAWOWYM. MOŻE BYĆ RÓWNIEŻ Z POWODZENIEM UPRAWIANY PRZEZ KOBIETY W CIĄŻY. GIMNASTYKA W WODZIE ZALECANA JEST W SZCZEGÓLNOŚCI OSOBOM Z NADWAGĄ MAJĄCYM PROBLEMY ZDDROWOTNE Z KRĘGOSŁUPEM CZY STAWAMI. AQUA FITNESS JEST DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH JAKO WSPANIAŁA FORMA AKTYWNOŚCI.

PO PIERWSZE - JEST TO TRENING BEZPIECZNY, EFEKTYWNY I PRZEZNACZONY DLA KAŻDEGO BEZ WZGLĘDU NA WIEK I SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ.

PO DRUGIE - TO ŚWIETNA ZABAWA I RELAKS, A ZARAZEM SPOSÓB NA UZYSKANIE SMUKŁEGO I JĘDRNEGO CIAŁA ORAZ POPRAWĘ STANU SWOJEGO ZDROWIA.

PO TRZECIE - AQUA FITNESS DAJE POCZUCIE PRYWATNOŚCI BĘDĄC ZANURZONYM W WODZIE, CO SPRAWIA, Z KOLEI, IŻ CZUJEMY SIĘ KOMFORTOWO PODCZAS TRENINGU W GRUPIE.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z ĆWICZEŃ W WODZIE SĄ NIE DO PRZECENIENIA. REGULARNE UCZESTNICZENIE W ZAJĘCIACH MA WIELE ZALERT M.IN.: WPŁYWA NA REDUKCJĘ TKANKI TŁUSZCZOWEJ I CELLULITU, UJĘDRNIA I WYSMUKLA CIAŁO, POPRAWIA KONDYCJĘ, ZWIĘKSZA WYTRZYMAŁOŚĆ ORGANIZMU, ZWIĘKSZA SIŁĘ MIĘŚNIOWĄ, POPRAWIA RUCHOMOŚĆ STAWÓW, DAJE POCZUCUE GIBKOŚCI I ROZCIĄGNIĘCIA.

PONADTO WODNY FITNESS TO DOSKONAŁA TERAPIA RUCHOWA W WODZIE POLECANA PRZEZ FIZJOTERAPEUTÓW JAKO JEDEN ZE SPOSOBÓW PRZYSPIESZAJĄCYCH REKONWALESCENCJĘ.

AQUA FITNESS TO NIE TYLKO KOMPLEKSOWY TRENING CAŁEGO CIAŁA, ALE RÓWNIEŻ RELAKS PSYCHICZNY, ŚWIETNA ZABAWA I SPOSÓB NA AKTYWNE SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU.

ZE WZGLĘDU NA WYMIENIONE ZALETY ZAJĘCIA AQUA FITNESSU CIESZĄ SIĘ STALE ROSNĄCYM ZAINTERESOWANIEM.

OSOBY KORZYSTAJĄCE Z TEGO RODZAJU ZAJĘĆ TWIERDZĄ, IŻ KTO RAZ SPRÓBOWAŁ, ZAWSZE BĘDZIE WRACAŁ DO AQUA FITNESSU.

  • METODYKA
  • CHARAKTERYSTYKA
  • PROGRAM

NASZA METODYKA PODCZAS ZAJĘĆ DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI JEST DOSTOSOWANA DO POZIOMU I ROZWOJU DZIECKA.ĆWICZENIA SĄ CIEKAWE, RÓŻNORODNE, UŻYWAMY PRZYRZĄDÓW, MAT, SPECJALNYCH ZABAWEK ŻEBY UROZMAICIĆ ZAJĘCIA. KŁADZIEMY NACISK, ŻEBY KURSANT WYKONYWAŁ WSZYTKIE ĆWICZENIA POPRAWNIE I Z NALEŻYTĄ STARANNOŚCIĄ, CO DAJE EFEKY I WIDOCZNY PROGRES UMIEJĘTNOŚCI KURSANTA Z ZAJĘĆ NA ZAJĘCIA.

MIEJSCEM ZAJĘĆ JEST NIECKA REKREACYJNA Z CIEPŁĄ WODĄ, IDEALNE ŚRODOWISKO DLA MAŁYCH DZIECI, RODZIC WCHODZI NA ZAJĘCIA Z DZIECKIEM I UCZESTNICZY RAZEM Z POCIECHĄ, PRZEZ CAŁY CZAS.ICH TRWANIA. ROZICU NIE OBAWIAJ SIĘ NIE MUSISZ UMIEĆ PŁYWAĆ, TWOĄ ROLĄ JEST TRZYMANIE DZIECKA, ASEKURACJA, WE WSZSTKIM POMOŻĘ I NAPROWADZI CIĘ INSTURKTOR.NIE BĘDZIECIE MOGLI DOCZEKAĆ SIĘ KOLEJNYCH ZAJĘĆ.

ROZPOCZYNAMY SPOKOJNIE, POWOLI OSWAJAMY SIĘ Z WODĄ. W PIERWSZEJ KOLEJNOŚĆI MUSIMY ZAPRZYJAŹNIĆ SIĘ Z KROPELKĄ. STOPNIOWO ZWIĘKSZAMY TRUNOŚĆ ĆWICZEŃ, TWARZ DZIECKA ZNAJDUJE SIĘ CORAZ BLIŻEJ WODY. ZANIM SIĘ ZORIENTUJEMY WYKONAMY PIERWSZEGO NURKA, POTEM EFEKTOWY SKOK DO WODY.NASZE SPOTKANIA NIE IDĄ NA MARNE POJAWIA SIĘ NAPĘD, PORUSZAMY SIĘ Z PRZYRZĄDEM, MOŻNA POWIEDZEĆ, ŻE PŁYWAMY!